Clicky

بزرگترین خط رنگ پودری الکترواستاتیک در شرق کشور
بزرگترین خط رنگ پودری الکترواستاتیک در شرق کشور در شرکت حسام صنعت شرق راه اندازی گردید. 

رنگ ها و پوشش های پودری به دلیل عدم وجود حلال، آلودگی کم و پایداری بالا در صنعت امروز به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از رنگ های پودری به عنوان یک روش رنگ کاری در سال های اخیر به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. 

در بین گستره وسیع و پر تنوع رنگ ها، پوشش های پودری دارای خواص منحصر به فردی هستند که آن ها را از سایر پوشش ها متمایز می سازد. این مواد خشک و جامد بوده و به طور کامل می توانند لایه های نازکی از رنگ را روی قطعات فلزی تشکیل دهند. در مرحله اول مخلوطی از اجزاء سازنده ترکیب همگونی ایجاد می کند. این مخلوط تا نقطه ذوب حرارت می بیند و مواد مذاب به صورت ورقه های نازک استرود می شوند و پس از خشک شدن، خرد شده و به صورت ذرات پودری با سایز مشخص در می آیند. پاشش این رنگ های پودری با تفنگ های الکترواستاتیکی انجام می شود.

قطعات فلزی و پایه چراغ های دکوراتیو محصولات شرکت حسام صنعت شرق از طول 1 تا 12 متر به طور خودکار توسط خط رنگ پودری تمام اتوماتیک رنگ آمیزی می شوند.
خط رنگ پودری الکترواستاتیک شرکت حسام صنعت شرق دارای بخش های ذیل است.

سیستم شستشو و خشک کن: در این قسمت قطعات قبل از رنگ آمیزی، چربی گیری شده و زیرسازی لازم جهت رنگ انجام می شود. سپس توسط هوای کاملاً گرم خشک می شود. سیستم شستشو در این خط از نوع شستشوی با فشار است. 

کابین پاشش، سیستم بازیافت و دستگاه پاشش رنگ: در این مرحله قطعات به کابین انتقال یافته و توسط دستگاه پاشش رنگ، رنگ آمیزی می شوند. رنگ اضافی در کف کابین جمع آوری می گردد و توسط سیستم بازیافت یا سایکلون بازیافت رنگ مکیده شده و ضمن خارج شدن ذرات اضافی، رنگ خالص برای مصرف دوباره آماده می گردد.

کوره پخت رنگ: قطعات رنگ آمیزی شده به کوره پخت انتقال داده می شوند و رنگ در دمایی حدود 180 تا 200 درجه سانتی گراد پخته می شود. کوره پخت بخش حساس و دقیقی در واحد رنگ پودری است و به این جهت دما در سرتاسر کوره یکنواخت است. کوره پخت سیستم خط رنگ پودری شرکت حسام صنعت شرق از نوع تونلی است.

سیستم انتقال: جهت انتقال منظم و پیوسته قطعات به خط رنگ از خط کانوایر هوایی استفاده می شود. قطعات توسط آویزهای خاص آن قطعه به کانوایر متصل شده و در طول مسیر، حرکتی منظم و پیوسته را به وجود می آورند.